Новини

Опалєв Валентин: продюсер, популярний комедіант ХХ століття

3 Липня 2020
{{ item.title }}

 

Загальна інформація

Валентин Олегович Опалєв очолює вагомий сегмент теле-, кінобізнесу, розкиданого в трьох державах – РФ, Україні та Казахстані. Кіноіндустрія кожної країни має свою специфіку, відмінності в смакових уподобаннях аудиторії. Наприклад, телебачення Казахстану замовляє телефільми, які відповідають самобутньому менталітету республіки, українське – в переважній більшості задовольняється російськими.

Безпомилково володіючи інформацією і тенденціями в ціні і вартості виробництва серіалів на телеринку СНД, Опалєв Валентин малює райдужні перспективи розвитку кіновиробництва в Російській Федерації. При цьому досить популярний телекомік категорично не бажає брати участь в якості актора в проектах власного виробництва. Шоумен є членом багатьох значущих організацій, в тій чи іншій мірі пов’язаних з кінематографом або телебаченням, серед яких: Академія Російського телебачення, Асоціація теле- і кінопродюсерів, Гільдія продюсерів Росії.

Короткі біографічні факти

Валентин Опалєв з’явився на світ у 1958 році в Україні, в Одеській області у провінційному містечку Котовськ, нині перейменованому на Подольск. Акторські задатки проявлялись у нього з раннього дитинства, тому не дивно, що після вступу до Одеського політехнічного інституту юнак став актором студентського театру мініатюр, а пізніше учасником телепрограми «Веселі хлопці», де представляв одеську команду.

У ці прекрасні студентські часи Валентину пощастило зустрітись із дивовижним артистом – Олександром Ширвиндтом. Відомий актор був членом журі в передачі «Веселі хлопці» і одного разу вирішив дати урок акторської майстерності її юним учасникам. Тоді, за словами Опалєва Валентина, до нього прийшло розуміння, що він не в змозі досягнути такого високого рівня акторської майстерності, тому юнак вирішив, що краще бути хорошим інженером, ніж посередністю в творчому середовищі. Доля розпорядилась інакше, хоча дійсно, бути незатребуваним актором з належним освітою – не найбільше везіння і задоволення в житті.

Привід для гордості

Біографія Опалєва містить факти, якими може пишатись справжній чоловік. Під час навчання в Одеському політехнічному інституті, він серед інших юнаків пройшов підготовку на військовій кафедрі. Після закінчення навчального закладу майбутній шоумен відслужив три місяці на армійських зборах, де отримав звання – офіцер запасу. Валентин починав трудовий шлях в атомній енергетиці, був серед ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, землетрусів в Спітаку і Ленінакані.

У «Маски-шоу» і «Шоу довгоносиків»

А на зорі своєї телевізійної творчої діяльності Валентин Опалєв, якого нині можна побачити на фото команди найвідоміших комедійних програм «Маски-шоу» і «Шоу довгоносиків», потрапив у професію завдяки щасливому випадку. За визнанням продюсера, він ніколи не хотів бути «в телевізорі». Разом з групою однодумців він починав роботу над виробництвом гумористичної програми «Шоу довгоносиків» в Києві, притому що значимого фінансування у них не було. Практично за символічний гонорар погодився зніматись Віктор Андрієнко, тому що його традиційний напарник по кадру Валерій Чигляєв в той період був зайнятий зйомками реклами матраців.

Група була обмежена часовими рамками. У Опалєва закінчувалися терміни, обумовлені в правах на показ «Маски-шоу», починаючому шоумену протягом місяця потрібно було їх чимось замінити в ефірі. Шукати артистів, що згодні працювати без оплати, було марно, і тоді режисер Віктор Приходько запропонував Опалєву Валентину спробувати себе в якості актора. Досвід був успішним, Валентин став працювати актором сам у себе. Поєднуючи дві посади – комедіанта і продюсера, він зробив відомий в Україні проект «Шоу Довгоносиків» однією з найпопулярніших програм того часу. Одним з найяскравіших образів, зіграних Опалєвим, є роль доктора Ватсона, хоча інспектор Петренко, Кум і багато інших можуть скласти йому конкуренцію.

Основні кар’єрні віхи

Опалєв Валентин почав працювати на телебаченні в 1989 році, стояв біля витоків створення першого в радянській Україні кабельного ТБ в місті Славутич.

З 1994 року по 2000 рік займався створенням, а після очолював телекомпанію «ПРО TV», разом з цим протягом року (з 1996 по 1997) був гендиректором українського каналу «СТБ».

З 2000 року по 2005 рік обіймав посаду гендиректора творчого об’єднання «Мамаду», що випускало відомі ситкоми «Комедійний квартет» і «Повне Мамаду».

З 2006 року Опалєв стає генеральним продюсером компаній «Мостелефільм» і «Київтелефільм».

Факти з приватного життя

Крім улюбленої роботи, Опалєв охоче говорить про своїх домашніх улюбленців. Продюсер обожнює собаку Айра породи алабай. Найкращим відпочинком вважає проведення часу з друзями на воді, вважає за краще подорожувати Європою. У дитинстві Валентин захоплювався нумізматикою, у нього була значна колекція монет, серед яких були монгольські Менго, перші купюри СРСР і царські червонці.

Опалєв пишається своїми дітьми – дочкою Світланою та сином Євгеном. Серед всіх своїх звань найпочеснішим називає титул «двічі дідусь». Світлана нещодавно закінчила продюсерське відділення київського інституту Карпенка-Карого, а Євген вже давно працює над виробництвом серіалів. Так що діти Валентина пішли по стопах батька.

Практично всі проекти, до створення яких доклав свою руку Валентин Опалєв (фільми, серіали, програми і шоу), регулярно потрапляють в таблоїд найпопулярніших на російських, українських і казахських телеканалах.

Читайте також